Nawierzchnie zewnętrzne

Sztuczna trawa

Sztuczna trawa jest to barwny dywan wykonany z syntetycznych włókien, może byc wypełniona piaskiem kwarcowym lub bezpiaskowa.

Ze względu na trwałość, niewielki nakład pracy przygotowania kortu, niskie koszty inwestycji, znakomicie nadaje się na nawierzchnie w centrach tenisowych o dużym obciążeniu. Dzięki swojej budowie nie boi się zmiennych warunków atmosferycznych: słońca, mrozu, śniegu i deszczu, można ją użytkować praktycznie przez cały rok W naszym klimacie, przy często występujących opadach, szybkie przygotowanie kortu do gry jest jednym z podstawowych kryteriów wyboru nawierzchni.

Nawierzchnie trawiaste są przesiąkliwe i zaraz po deszczu nadają się do gry bez dodatkowych prac. Nie wymagają również specjalnych napraw po zimie. Warunki gry na sztucznej trawie są podobne do warunków panujących na kortach z trawą naturalną, jednak jej trwałość jest nieporównywalnie większa. Można ją stosować również jako nawierzchnię ogólnosportową na boiska szkolne, treningowe, rekreacyjne i plac zabaw; jest doskonała do gry w piłkę nożną, hokeja na trawie. Świetnie nadaje się do rekreacyjnej gry w piłkę ręczną, siatkówkę czy koszykówkę. Stanowi znakomitą, bezpieczną, nawierzchnię placów gier i zabaw dla dzieci. Tradycyjnie polecane są kolory zielony i ceglasty, istnieje możliwość ich łączenia. Linie wykonane są z tego samego materiału w kolorach: białym, żółtym i czerwonym. Sztuczną trawę można stosować zarówno na zewnątrz jak i w halach sportowych. Podłożem może być tzw. "podłoże naturalne", czyli ubite warstwy tłucznia i klińca. W mniej profesjonalnych kortach można stosować podbudowę betonową.

Tartan

Proponujemy Państwu wylewane nawierzchnie na bazie żywic poliuretanowych i kauczuku typu tartan (EPDM). Są to popularne w Europie nawierzchnie znajdujące zastosowanie jako nawierzchnie ogólnosportowe, stadiony, bieżnie, hale lekkoatletyczne a także na boiska szkolne i place zabaw. Charakteryzują się one wspaniałą sprężystością, co zwiększa przyjemność gry i eliminuje możliwość kontuzji. Szeroka gama kolorów stwarza możliwości wyróżnienia poszczególnych pól gry odrębnymi kolorami. Tego typu boiska wykonuje się na podbudowie kamiennej, asfaltowej lub asfaltobetonowej. Dzięki temu może być z łatwością montowana w nowych obiektach jak i stosowana do renowacji istniejących już boisk. Podłoża typu Tartan chakteryzuje kilkunastoletnia trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych. Są nieprzepuszczalne dla wody, przez co mogą być wykorzystywane bezpośrednio po opadach.

Akryl

Mieszanki akrylowe to nawierzchnie, dające największy komfort poruszania się po korcie i możliwości gry technicznej. Oczekiwane, średnie odbicie i szybkość piłki, możliwość jej podkręcania sprawiają, że nadaje się do każdego stylu gry, jednakowo podkreślając poszczególne ich walory.

Podłożem pod każdy typ nawierzchni hard court powinien być asfalt na ustabilizowanej podbudowie z tłucznia i klińca. Asfalt jest odporny na warunki atmosferyczne, mocny ale elastyczny, wytrzymuje co najmniej dwadzieścia lat użytkowania. W naszej ofercie znajdziecie Państwo między innymi nawierzchnię tenisowa GreenSet Grand Prix, która jest oficjalną nawierzchnią Mistrzostw ATP Tour TM. Znajduje sie ona na 14 z 24 kortów, na których rozgrywane są zawody ATP Tour TM. Bardzo niskie koszty inwestycji, minimalna codzienna pielęgnacja, trwałość oraz łatwość renowacji (po wyjątkowo długim okresie eksploatacji), możliwość wyboru koloru sprawiły, że jest to jedna z najbardziej popularnych i poszukiwanych nawierzchni spełniających wymagania zarówno graczy zaawansowanych jak i początkujących.